O úmrtí bývalého hráče pražské Sparty informovala Česká televize, která 32letého Drobného zvala jako experta do svého fotbalového studia.

"Poškozený na bobu vyjel ve spodní části sjezdovky mimo trať, kde narazil do stromu. Přátelé poškozeného, kteří byli na místě, ihned přivolali zraněnému, který upadl do bezvědomí, pomoc," uvedl policejní mluvčí Udo Ertner.

Členové horské služby poskytli po příjezdu na místo zraněnému prvotní ošetření, po kterém následoval transport  do hradecké nemocnice.

"Při transportu došlo u muže dvakrát k selhání životních funkcí a musel být oživován. Lékařské posádce se podařilo obnovit srdeční činnost zraněného a v kritickém stavu ho předala lékařům na urgentním příjmu," uvedl mluvčí hradeckých krajských záchranářů Tomáš Ježek.

Drobný však svůj boj o život prohrál. "Přes veškerou snahu lékařů mladý muž svým zraněním nad ránem podlehl," uvedl policejní mluvčí Udo Ertner.

Další podrobnosti k případu v současné době policisté zjišťují.

Na českých horách už v začínající zimní sezoně jeden člověk zemřel. V sobotu na svahu Černé hory v Janských lázních našli lidé lyžaře bez známek života. Záchranáři už mu nemohli pomoci, příčina smrti 43letého muže zatím zůstává neznámá. [celá zpráva]