Policie za pomoci hasičů našla tělo mrtvé ženy ve středu poté, co se na ně obrátili příbuzní postižené, že se jim neozývá. Muž je podezřelý, že ještě před odchodem z bytu odcizil z peněženky ženy peníze a platební kartu, ze které vybral hotovost. Za ně si koupil nové oblečení a mobilní telefon, který následně začal používat místo svého původního.

„Soudní pitva však prokázala, že žena zemřela již v pondělí, a to na následky několika úderů tupým předmětem do hlavy. Ihned začalo intenzivní pátrání. Jednou z možných verzí byla i ta, že za její smrtí stojí tento její příbuzný,“ uvedla mluvčí krajské policie Ivana Ježková.

Tato verze se nakonec potvrdila jako správná a trutnovští kriminalisté i díky svědectví veřejnosti a informací ze sociálních sítí si pro mladíka zajela do Prahy. „Podle kriminalistů byl muž možná i rád, že jeho útěk skončil. Od středy se pohyboval na útěku. Žil v Praze, skrýval se a čekal, jak tento jeho útěk dopadne. Byl odevzdaný,“ uvedla Ježková a dodala, že se navíc po zadržení k činu spontánně přiznal.

V neděli připraví vyšetřovatel k rukám státního zástupce návrh na vzetí obviněného do vazby. V případě odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody v délce deset až 18 let vězení.