Zita se hájil tím, že nevěděl, jak se v podobném procesu zachovat, protože v minulosti nikdy trestán nebyl. Obžalovaný podal stížnost, kterou bude řešit krajský soud v Plzni.

Zitovi soud loni na jaře uložil podmíněný trest za vydírání. Vzápětí byl na muže vydán zatykač, protože se vyhýbal dohledu probačního úředníka a nepřebíral soudní obsílky. Muž se po čase sám od sebe přihlásil na policii. „Zavolal na linku 158 s tím, že se dozvěděl, že je v pátrání,“ sdělila Právu policistka Simona Čejková.

Zita se snažil podvést rodiče zmizelé Aničky v listopadu 2010 - tedy v době, kdy rodiče za informace vedoucí k jejímu nalezení vypsali odměnu ve výši 3,5 miliónu korun. Janatkovým vyděrač namlouval, že ví, kde se holčička nachází. Po rodičích požadoval čtvrt miliónu, za které sliboval, že se děvčátko vrátí zpět domů.

Hájil se tím, že se nacházel ve složité finanční situaci a peníze chtěl použít na zaplacení dluhu. Tělo zavražděné Aničky našli policisté 16. března 2011 poblíž pražské Troji. Z vraždy a znásilnění byl obviněn Otakar T., který se následně oběsil v pankrácké věznici.