Nehoda se podle mluvčí středočeských hasičů Lenky Kostkové stala před 10:30 na 53. kilometru hlavního tahu vedoucího z Prahy do Strakonic. "Vlek za kamiónem spadl do škarpy na bok," upřesnila mluvčí příbramské policie Lenka Pavlová.

Silnice byla podle mluvčí obousměrně uzavřena asi na půl hodiny, hasiči se během té doby snažili jeřábem vrátit vlek kamiónu zpět na kola. "Na místo jede náhradní doprava," dodala Kostková. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, příčiny policisté zjišťují.

Nehoda kamiónu s kuřaty na Příbramsku.

Nehoda kamiónu s kuřaty na Příbramsku.

FOTO: Jiří Forman, Novinky

Podle Kostkové hrozilo, že se kuřata v přepravkách udusí, a tak je hasiči museli přeložit na náhradní auto. "Teprve poté mohli s pomocí automobilového jeřábu zvednout zpět na kola převrácený přívěs," dodala. Kuřata skončila na jatkách ve Vodňanech. Silnice byla podle Kostkové plně zprůjezdněna ve 13:00.

Havaroval také kamión s dobytkem

Podobná nehoda se ve středu stala také v Jihočeském kraji. U Horního Žďáru na Jindřichohradecku havarovalo nákladní auto převážející dobytek. Silnice první třídy Jindřichův Hradec - České Budějovice bude podle dopravního centra uzavřena do 12:30.

Souprava s vlekem leží napříč přes komunikaci. Řidič vyvázl bez zranění, řekla mluvčí krajských hasičů Jana Neškodná.