Lidé žijící v Květinové ulici se domnívají, že za vším může být rozchod, který muž neunesl, nebo také nesplacené dluhy.

„V pátek večer jsme grilovali za barákem. Šel jsem do bytu pro kuřata, a když jsem vyšel ven, tak už tady byla policejní páska a policisté a na cestě před vedlejším domem ležel mrtvý chlap téměř bez hlavy. Byl to šok,“ popisoval páteční tragédii soused rodiny Petr Štěrba s tím, že on přímo střílení neviděl, ale jeho kamarád bohužel ano.

„V bytě snad měl muž střelit svou bývalou partnerku a jejího syna. Žena měla prý utéct za dům do zahrady, kde právě byl i kamarád. Muž se zbraní prošel přes jeho zahradní posezení, odstrčil ho se slovy - Romane uhni! - a pak bum bum z pistole na tu ženu,“ líčil dále soused, kterému je moc líto, co se stalo.

„Bydlím tady kolem 20 let a nic takového nepamatuji. Střelce jsem přímo neznal, vím jen, že tu snad zhruba půl roku bydlel. Paní znám od vidění. Nejvíce jsem znal toho mladíka, byl to super klučina. Dokonce mi před nedávnem našel klíče od auta. Je to tragédie,“ zkonstatoval Petr Štěrba.

Soused ukazuje zahradní posezení za domem v Třinci, kde se střílelo a kudy prošel střelec za svou bývalou přítelkyní, aby ji zastřelil.

Soused ukazuje zahradní posezení za domem v Třinci, kde se střílelo a kudy prošel střelec za svou bývalou přítelkyní, aby ji zastřelil.

FOTO: Denisa Telaříková, Právo

Krajští kriminalisté případ prověřují jako zvlášť závažný zločin vraždy a pokusu o vraždu. „Co přesně se v bytě odehrálo, není dosud zcela zřejmé. V pátek kolem 19. hodiny měly být z bytu slyšet výstřely, kdy s největší pravděpodobností žena i její syn poté vyběhli před dům pronásledováni střelcem.

Ten na ně několikrát vystřelil a oba zranil. Poté obrátil zbraň proti sobě a zastřelil se,“ uvedla krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská s tím, že kriminalisté zajistili stopy, které budou vyhodnocovat, důležité budou i výpovědi svědků.

„Přivolali jsme také krizového interventa, který byl v úzkém kontaktu s osobou, které se tato tragická událost přímo dotkla,“ upřesnila dále Štětínská.

„Byla nařízena soudní pitva zemřelého. Kriminalisté také zjišťují, zda útočník měl ve svém držení zbraň legálně a zda má zbrojní průkaz. Prozatím vše nasvědčuje tomu, že ji v legálním držení neměl,“ upozornila Štětínská.

Na cestě před domem ještě zůstala na kanále krev střelce, který právě zde spáchal sebevraždu.

Na cestě před domem ještě zůstala na kanále krev střelce, který právě zde spáchal sebevraždu.

FOTO: Denisa Telaříková, Právo

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Ladislav Lang Právu sdělil, že šestadvacetiletý mladík, který útok nepřežil, byl střelen do břicha.

„Vrtulníkem byl přemístěn do ostravské fakultní nemocnice, kde svým zraněním podlehl. Jeho matka byla postřelena do ruky a hrudníku. Převezli jsme ji do třinecké nemocnice,“ shrnul Lang.