Jednačtyřicetiletý muž se podle policie několika trestných činů dopouštěl od roku 2007 v bytě v jedné z obcí na Jindřichohradecku. Muž svou ženu začal nejprve ponižovat před svými blízkými, hlavně kvůli špatné finanční situaci rodiny. Nadával jí a podezíral ženu z nevěry. Jeho napadání se stupňovalo.

„Svou manželku od června roku 2011 až do dubna 2012, kdy se odstěhovala ke své matce, přes její slovní a fyzický odpor, donutil násilím nejméně ve dvaceti případech k pohlavnímu styku, čímž se dopustil přečinu znásilnění,“ informovala ve čtvrtek policejní mluvčí Hana Millerová.

Útěk k matce ale ženě nepomohl. Násilník si pro ni přijel a odvezl domů, kde jí poručil, aby šla spát. Žena z bytu znovu utekla ke své matce a její muž si pro ni opětovně přijel až 17. června. Násilím ji naložil do auta a odvezl.

Cestou vyhrožoval, že sjede do vody

„Vezl poškozenou směrem k přehradní nádrži Orlík, kdy jí při cestě vyhrožoval, že pokud se k němu nevrátí, tak sebe i ji zabije, což umocňoval tím, že vozidlo riskantně řídil, najížděl proti stromům, opakovaně vyhrožoval, že nabourá do protijedoucího nákladního vozu či sjede s poškozenou do vodní nádrže, kde se utopí,“ popsala jednání Millerová.

Po cestě se zastavil u rybníka u Kardašovy Řečice, kde ženě vyhrožoval utopením, v ruce měl přitom nůž. Policisté po něm ale už pátrali. Zastihli ho u matky jeho manželky, kam se oba vrátili.

„Podezřelý muž byl policisty zadržen a obviněn. Soud poté akceptoval návrh vyšetřovatele na vzetí muže do vazby. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let,“ uzavřela mluvčí.