Soudy mužům za podvody na daních vyměřily už v roce 2006 po pěti letech vězení, letos však s definitivní platností rozsudek zrušily. Povolily obnovu procesu, protože se objevily nové zásadní důkazy. Pitr požádal soud o konání procesu v jeho nepřítomnosti. Provod naopak k soudu přišel.

Muži podle obžaloby vymáhali po finančních úřadech vrácení daní pomocí fiktivních faktur. Ze šesti případů se jim to údajně podařilo pětkrát, a stát tak připravili asi o 51 miliónů korun. Pitr vždy tvrdil, že se podvod nestal a že důkazy leží na příslušném finančním úřadě.

Podle soudu sice byly faktury fiktivní, ale podle nového trestního zákoníku, není již příprava trestného činu krácení daně trestná. Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně si nechala lhůtu na rozmyšlenou.

Trest za vyvedení akcií

Pitr už dostal od městského soudu na počátku června nepravomocný tříletý trest vězení za vyvedení akcií potravinářských společností Setuza a Milo Surovárny ze společnosti Agrocredit a jeden daňový únik, kterého se obnova netýká. Téměř dva roky už ale podnikatel strávil ve vazbě.

Pitr se od roku 2007 skrýval v zahraničí. V červenci 2010 byl zadržen ve švýcarském Svatém Mořici. Policie ho na počátku dubna přivezla ze Švýcarska, jelikož stáhl tamní žádost o azyl. Pražský vrchní soud ho poslal do vazby. Nyní je ve vazební věznici v Českých Budějovicích.