Šeda byl v době vraždy na silnici u cedule označující konec Dačic sám se svým známým a hájil se tím, že jako první vytáhl nůž kamarád. Prý se bodl sám, když se o nůž přetahovali.

„Obhajoba obžalovaného se jeví jako nepravděpodobná. Podle jednoho ze znalců, by se sama oběť bodla do tohoto místa jen velmi obtížně. Navíc obžalovaný neměl žádná zranění po zápase a z místa činu utekl,“ řekl v odůvodnění rozsudku soudce Roman Bárta.

Šeda bodl přesně neurčeným předmětem muže do levé části hrudníku pod sedmé žebro. Zraněný muž si sám zavolal záchranku, ale zemřel během převozu.

„Myslel jsem, že je to jenom škrábnutí. On sám telefonoval pro pomoc, a tak jsem odešel pryč,“ hájil se u soudu Šeda. On i jeho známý se znali od patnácti let. „Začali jsme spolu brát drogy,“ podotkl Šeda. Ten byl pod vlivem drog a alkoholu i v noc vraždy. „Měl jsem pervitin, alkohol i prášky,“ konstatoval obžalovaný.

Za správný označila rozsudek i státní zástupkyně Dagmar Šimánková. „Krajský soud respektoval obžalobu a trest je spravedlivý,“ míní žalobkyně.