Hrozba se objevila na jedné ze zídek v parku. "Nedojde-li do 31. 5. 2012 k přesunu tohoto hřiště, zavraždím náhodné dítě na tomto hřišti," vzkázal neznámý vyděrač a menším písmem ještě dopsal: "Stejně jako Andreas Breivik jsem obeznámen s faktem, že pro konání úřadů je třeba zabít."

"S vnoučaty tu chodím už osm let a neskrývám, že mám strach, co by se mohlo stát. Je smutné, že někomu vadí dětské hřiště. Možná jde o nervově labilního člověka, který bydlí v okolí, a vadí mu, že děti jsou holt někdy živější. Že by však kvůli tomu zabíjel, to je hrozné pomyšlení," svěřila se Právu parku se svými pocity 55letá Jarka.

"Já si myslím, že jde o nějakého nervózního důchodce, kterému vadí dětský křik. Lidé se však bojí. Nikdo nemůže s jistotou říci, že svou výhrůžku nemyslí vážně," dodala k tomu vedle sedící 46letá Věra.

"Své dvě děti už do parku raději nepouštím a nejsem sama. Co se bavím s kamarádkami, mají také velké obavy. Snad toho grázla brzy chytí," sdělila Právu 30letá Jana, která bydlí v jednom z panelových domů, které Park malého prince obklopují.

Policie se již nápisem zabývá. "Zatím je to šetřeno jako přestupek proti občanskému soužití," řekl Právu olomoucký policejní mluvčí Petr Čunderle s tím, že policisté případ neberou na lehkou váhu.