Muži Placáka unesli, když v červnu 1989 protestoval proti kácení stromů v pražském parku Stromovka. Obžalovaní již dříve jakoukoli vinu odmítli. Rozsudek je nepravomocný a je proti němu možné odvolání.

Protestu ve Stromovce se účastnilo asi 30 demonstrantů včetně tehdy pětadvacetiletého Placáka. Na místě už na něj podle obžaloby číhali čtyři příslušníci StB, odvedli ho do auta a odvezli desítky kilometrů daleko do lesů poblíž Křivoklátu na Rakovnicku. Tam mu poručili vystoupit.

"Tři z nich mě pak začali mlátit. Dostal jsem několik ran pěstí do břicha, a když jsem upadl, přidali mi ještě pár kopanců do hlavy," řekl již dříve u soudu Placák. Policisté mu vzali doklady a nechali jej v lese. Placáka údajně zbili také další den, když si přišel na služebnu pro zabavené věci. Poslední z údajných útočníků, René Springer, zemřel.

Policie se případem začala zabývat v roce 2007 na základě Placákova již třetího trestního oznámení. První oznámení na příslušníky StB podal Placák bezprostředně po napadení, druhé pak krátce po revoluci. Obě však podle něho vyzněla do ztracena.