Důvodem je zúžení ze tří na dva jízdní pruhy kolem jedenáctého kilometru směrem od metropole. Silničáři tam opravují vozovku. Řidiči musí s kolonou počítat nejméně od Průhonic, stále se ale prodlužuje. Lepší to není ani na nové části pražského okruhu, kde se tvoří kolona vozidel, které se chtějí na dálnici D1 připojit.

Podle pražského Dopravního informačního centra je provoz na stupni číslo pět, který je označován za dopravní kolaps, mezi pátým a jedenáctým kilometrem D1. V místě je také uzavřen sjezd na Říčany, jelikož silničáři opravují připojovací nájezd.

Kolona vozidel před na pražském okruhu před připojením na dálnici D1 v pátek po třetí hodině.

Kolona vozidel před na pražském okruhu před připojením na dálnici D1 v pátek po třetí hodině.

FOTO: Dálniční kamerový systém

Také na Jižní spojce jsou dopravní komplikace. "Víceméně celá Jižní spojka od opravovaného Lanového mostu k Barrandovskému mostu stojí. Podepsal se na tom začátek prodlouženého víkendu," řekl ČTK Radoslav Guth z Dopravního informačního centra.

Kolony se podle něj tvoří i na dalších místech v Praze. "Na ulici Milady Horákové je nejvyšší stupeň provozu celý den a jako každý den je velmi hustý provoz třeba na Nuselském mostě nebo v Ječné ulici," dodal.

Kolony na Jižní spojce v Praze

Kolony na Jižní spojce v Praze

FOTO: Radek Plavecký, Právo

Problémy měli v pátek odpoledne řidiči také na D1 ve směru na Brno na Vysočině. Po 14:00 havarovalo šest automobilů na 164. kilometru.

"Havárie se obešla bez zranění a bez výraznějšího omezení provozu," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Další čtyři vozy havarovaly podle mluvčí kolem 16:00 na kraji vzniklé kolony na 162. kilometru. Také tato nehoda si nevyžádala zranění a provoz na dálnici nebyl přerušen.