Na ní osmnáctiletý Ukrajinec a o rok starší Čech společně pracovali. První jako dělník, druhý coby hlídač staveniště. Během dne společně popíjeli vodku. Když ostatní kolegové odešli z práce domů, notně posíleni alkoholem nasedli do bagru a začali se prohánět po staveništi.

Poté je nenapadlo nic hloupějšího, než se strojem vyrazit do města. Jaksi přitom zapomněli, že ani jeden z nich nemá oprávnění k řízení bagru. Není proto divu, že v kombinaci s alkoholem záhy ztratili, ve změti nejrůznějších páček, nad strojem kontrolu. Rozkmitaná zadní lžíce bagru tak cestou poničila dva zaparkované vozy.

Zběsilé noční jízdy bagru si nemohla nevšimnout policejní hlídka. Když se pokusila stroj zastavit, nestačila se divit. Muži za volantem výzvy neuposlechli a pokusili se policistům ujet. To se jim kupodivu dařilo několik minut, než svůj úlet definitivně vzdali.

„Následná dechové zkoušky prokázaly u mladíků 0,95 a 0,8 promile alkoholu,“ řekla Právu teplická policejní mluvčí Ilona Novotná s tím, že škoda na poničených automobilech dosáhla částky 150 tisíc korun.

Policisté oba opilce obvinili z neoprávněného užívání cizí věci, muže za volantem navíc z řízení bez oprávnění a pod vlivem alkoholu. Společnost budující v centru Teplic nové obchodní centrum se navíc s oběma „bagristy“ okamžitě rozloučila.