„Profesionální a dobrovolní hasiči z Přerova a Říkovic za nasazení několika hasebních proudů svedli boj s obrovskými plameny, které byly vidět z velké dálky. K pomoci s likvidací byl povolán i automobilový žebřík mezikrajské výpomoci zlínských hasičů z profesionální stanice Kroměříž, a to pro snadnější hasební práce. Plameny se podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách,“ informoval Právo v pondělí mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák s tím, že momentálně se stále dohašují menší skrytá ohniska a provádí se rozebírání ohořelé střešní konstrukce a krytiny.

Rozsáhlý požár střechy rodinného domku v řadové zástavbě likvidovali v noci na pondělí hasiči v Říkovicích na Přerovsku.

Rozsáhlý požár střechy rodinného domku v řadové zástavbě likvidovali v noci na pondělí hasiči v Říkovicích na Přerovsku.

FOTO: HZS Olomouckého kraje

„Celý zásah byl z našeho pohledu zasahujících velmi komplikovaný a nebezpečný. Částečně se totiž propadla stropní konstrukce do přízemí a i pohyb hasičů ve střešních prostorech musel být prováděn s maximální obezřetností a opatrností,“ řekl mluvčí..

V době vzniku požáru se v objektu nikdo nenacházel. Majitel, který se na místo dostavil, během zásahu požádal o možné zachránění z jedné, méně požárem zasažených přízemních místnosti, dvou králíčků. „Zvířátkům se nic nestalo a tak jsme udělali obrovskou radost dětem, které se o své mazlíčky velmi strachovaly,“ dodal Hošák.