Trýznění se odehrávalo za zdmi domku od poloviny dubna 2006 do poloviny listopadu 2010. Od psychického týrání Viktorin postupně přešel i k pádnějším argumentům. Ženu nakonec ještě okradl o několik tisíc.

Muž se u soudu bránil tím, že celé týrání je jen výmyslem jeho někdejší družky. Spory se prý točily kolem dluhů, žena údajně neuměla hospodařit ani se postarat o děti, půjčovala si peníze a pak je nevracela.

„Stalo se to skrze děti, teď jsou zavřené v Klokánku a ona za nimi nejezdí, já zase nemůžu. Podpálila nám i dům. Obžaloba je holý nesmysl, po vesnici rozhlašovala, že mě nechá zavřít. Nežili jsme spolu, pouze jsem ji nechal bydlet v baráku, protože to je matka mých dětí,“ hlesl u soudu Viktorin.

„Nebyli slyšeni naši svědci, špatný je i znalecký posudek. Naopak obžalovaný se sám cítil být týraný její přítomností,“ argumentoval mužův obhájce.

Senát v čele s Martou Ondrušovou ale jejich námitky smetl ze stolu. „Závěry soudu prvního stupně mají oporu v provedeném dokazování. Působením obžalovaného se navíc u jeho dětí vyvinul syndrom zavrženého rodiče,“ vysvětlila Ondrušová, Viktorinovi už nyní zbývá jen možnost dovolání k Nejvyššímu soudu.