„Při příchodu do kolonie chatař zjistil, že je přestřižený řetěz na vstupní brance, který vede na pozemek sousedky. Šel se podívat k chatě, když v tom vycházel z obydlí neznámý muž i s věcmi, které v chatě odcizil. Jednalo se o mikrovlnou troubu, světelnou zářivku a elektronický plašič hlodavců,“ popsala Právu ve středu počátek případu přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Chataři se podle ní podařilo pachatele zadržet a řekl mu, že zavolá policii. Zloděj se pak nejprve snažil působit na jeho city. „Prosil ho o odpuštění a propuštění, na což ovšem muž nereagoval.

Zaútočil nožem

Když nebyl vyslyšen, rozhodl se pachatel pro razantnější způsob. Vytáhl pivní láhev, kterou muže ohrožoval. Ani tentokrát se mu ho nepodařilo zastrašit a jeho agresivita vzrůstala. Vytáhl nůž a vyhrožoval mu, že ho zabije, pokud ho z chaty nepustí ven. Nožem následně zaútočil na oblast břicha chataře,“ uvedla mluvčí.

Útok byl podle ní díky duchapřítomnosti chataře neúspěšný. Pachatel pak vyběhl ven a z místa utekl směrem k Předmostí. Ke zranění naštěstí nedošlo. Škoda na zařízení chaty a odcizených věcech byla vyčíslena na 2 300 korun.

„Policisté po pachateli intenzivně pátrají. Případ šetří pro trestné činy krádeže, porušování domovní svobody, vydírání a nebezpečného vyhrožování,“ dodala Zajícová. Policie žádá veřejnost o pomoc při zjištění pachatele. Veškeré informace lze sdělit na lince 158.