Plzeňští policisté vyšetřují okolnosti smrti muže, kterého našli v neděli k ránu pod schody v jednom z barů v Sedláčkově ulici v Plzni.

„Přivolaný lékař určil jako pravděpodobnou příčinu smrti udušení zvratky,“ uvedla mluvčí policejního ředitelství v Plzni Martina Korandová. Podle ní byla nařízena soudní pitva, která by měla verzi o nešťastné náhodě potvrdit.

Na místě také zasahovala záchranná služba. „Byl nám ohlášen nález muže pod schody, který nejeví známky života. I přes intenzivní resuscitaci se nám ho oživit nepodařilo,“ sdělila dispečerka plzeňské záchranky Lenka Ptáčková.

Na Rokycansku se zastřelil starší muž

Tragédií skončila oslava Nového roku ve Strašicích na Rokycansku. K ránu se tam zastřelil starší muž. Co bylo motivem sebevraždy, vyšetřují policisté, kteří jsou stále ještě na místě.

„Mohu potvrdit, že prošetřujeme úmrtí čtyřiašedesátiletého muže, který podlehl střelnému poranění,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová. Bližší informace s ohledem na rodinu policie poskytovat nebude.

Muž byl mrtvý na místě. „Zranění byla neslučitelná se životem. Tam už se nedalo nic dělat,“ konstatovala mluvčí krajské záchranné služby Lenka Ptáčková.