Podezřelým je třiašedesátiletý muž, kterého policie zadržela. Řekla to policejní mluvčí Ludmila Knopová.

Neštěstí se stalo krátce před půl druhou hodinou ráno v Krkonošské ulici. Policie nyní případ vyšetřuje jako pokus o vraždu. Knopová dodala, že zatím nikdo nebyl obviněn.

Policie čeká na výsledky pitvy a znalecký posudek

Státní zástupkyně Lenka Bradáčová uvedla, že podezřelý muž už policistům podal vysvětlení. Okolnosti případu ale zatím jasné nejsou. "Za současného stavu řízení není možné kvalifikovaně rozhodnout o tom, zda ten skutek bude vůbec trestným činem, zda se nejednalo o znaky nutné obrany, anebo bude posuzován jako trestný čin, buď vraždy, zabití nebo ublížení na zdraví s následkem smrti. Ještě to říct neumíme," uvedla Bradáčová.

K dispozici zatím není nezbytný znalecký posudek ani pitva zemřelého mladíka. Získání potřebných informací proto může trvat déle, možná týden. Státní zastupitelství si také vyhradilo právo podávat o případu informace.

Zraněný mladík zůstává v péči lékařů

Na místo tragédie, na odlehlém místě v blízkosti železniční tratě, začali kamarádi mrtvého mladíka zapalovat svíčky. „Nemůžu tomu uvěřit, ještě večer jsem s ním mluvil,“ řekl zkroušeně dlouholetý kamarád zastřeleného mladého muže Petr Lavička.

Podle jeho slov ke střelbě došlo jen asi 200 metrů od domu, kde oba bratři s jejich rodiči bydleli. „Musel to udělat nějaký maniak, jinak si to nedokážu vysvětit,“ kroutil hlavou nad zapálenými svíčkami Lavička na svého zesnulého kamaráda vzpomínal, jako na bezkonfliktního a bezproblémového člověka.

Podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Lenky Markovičové je druhý mladý muž se střelným poraněním mimo ohrožení života. „Byl zraněn jen povrchově,“ řekla Právu Markovičová s tím, že bližší podrobnosti nemůže vzhledem k probíhajícímu vyšetřování zatím sdělovat.