Druhé ráně 55letý Bém, který skončil s tržnou ránou v královédvorské nemocnici, stačil uhnout. Incident se odehrál na ulici, když místostarosta šel na úřad.

„Oznámení jsme od pana Béma dostali okamžitě po jeho napadení. Hlídka byla na místě za pár minut a záhy na to výjezdovka z Trutnova. Věc se vyšetřuje. Předpokládáme, že napadení se neobešlo beze svědků,“ sdělil mluvčí trutnovské policie Udo Ertner.

Místostarosta Bém, který zůstává v pracovní neschopnosti, patří v šestnáctitisícovém Dvoře Králové k velmi známým osobám. Křeslo na místní radnici obsadil už třetí volební období. Místostarostovi kolegové vidí souvislost se zákeřným útokem v Bémově práci na radnici.

„Pravděpodobně to má souvislost s jeho prací, jinak si to neumím vysvětlit. Nezmiňoval se však, že by mu někdo v poslední době vyhrožoval,“ konstatovala starostka Dvora Králové Edita Vaňková (ČSSD), které jak se svěřila, není po útoku na jednoho z nejbližších spolupracovníků zrovna nejlépe.

„Nicméně opatření jako hlídat ostatní představitele radnice a zvýšení ostrahy radnice, jsme nepřijali,“ podotkla Vaňková.