Policisté muže zadrželi v jeho bytě. V té době už měli důvodné podezření, že se zabývá lichvou. "Minimálně třem lidem půjčil peníze za úroky, které dosahovaly 50 a více procent. Využil finanční tísně zájemců o peníze," řekla mluvčí bruntálské policie Pavla Tušková.

Při vymáhání peněz muž podle ní neváhal použít výhrůžky, a dokonce násilí. Policisté nyní hledají další oběti finančních transakcí stíhaného muže.

Během vyšetřování policisté přišli na to, že má muž na svědomí i další zločiny. "V několika případech lidem vystavil falešné potvrzení o zaměstnání," řekla mluvčí a dodala, že dál jeho známí fungovali jako bílí koně. "Díky potvrzení získali úvěry na zboží. To si převzali a peníze nespláceli. Všechny věci ale okamžitě předávali obviněnému, který je užíval," uvedla Tušková. Obviněný muž je také podezřelý z nelegálního odběru elektrické energie. Policisté to zjistili při zatýkání.

Kriminalisté už muže obvinili z řady trestných činů. Na svědomí má prý úvěrový podvod spáchaný formou organizátorství, vydírání, lichvu, porušování domovní svobody a ublížení na zdraví ve stadiu pokusu.