Zprávy chodily ve dne i v noci. „Za období od letošního ledna do května jich bylo na sedm stránek,“ uvedla pro Právo Vildumetzová.

Případem se tento týden začal zabývat Okresní soud v Sokolově. „Začalo to přibližně před dvěma lety, pak se to stupňovalo. Nakonec jsem v květnu podala trestní oznámení,“ popsala starostka.

„Chodil za mnou na radnici pod záminkou důležitých věcí, pak se z toho ale vyklubaly otázky osobního charakteru. Řekl, že je do mne zamilovaný. Před svědky jsem mu ale odpověděla, že o něho nemám zájem,“ říká starostka s tím, že ještě před dvěma týdny od Janouška dostala další SMS.

Zavalil úřad nesmyslnými žádostmi

Janoušek pak otočil a začal radnici, patrně jako pomstu, bombardovat žádostmi o nejrůznější informace. Podle zákona o svobodném přístupu k informacím mu mají úředníci odpovědět do 15 dnů, což chod úřadu pod návalem někdy nesmyslných žádostí zpomaluje. „Do té doby, než jsem podala trestní oznámení, žádnou žádost neposlal,“ poznamenala starostka.

„Především si přeji, aby už byl klid, aby to skončilo,“ odpověděla Vildumetzová  na otázku, jaký verdikt soudu by si představovala.

Janouškovi za stalking (úmyslné pronásledování a obtěžování) hrozí až jeden rok vězení, podle svých slov není do starostky zamilován, ale jen se zajímá o dění ve městě a upozorňuje na nešvary.