K události došlo v noci na středu. Oba muži nejprve spolu poklidně hráli na výherních automatech. Situace se zdramatizovala poté, co se na otce usmálo štěstí. „Jeho syn po něm požadoval část výhry a poté, co mu ji odmítl dát, jej fyzicky napadl,“ řekla Právu přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Mladík podle ní nejprve otce odhodil na hrací automat a poté se přetahovali, až se dostali před hernu „Tam syn otce odhodil na betonovou dlažbu, vyhrožoval mu uškrcením a následně jej také skutečně začal škrtit. Pak svého jednání zanechal a z místa odešel.“ uvedla mluvčí.

Napadeného podle ní převezla sanitka do přerovské nemocnice s poraněným hrudníkem. „Lékaři odhadli dobu jeho hospitalizace na jeden měsíc,“ konstatovala Urbánková.

Na místě nejprve zasahovala hlídka městské policie, která útočníka zadržela a předala policistům. Mladík je podezřelý z nebezpečného vyhrožování, ublížení na zdraví a výtržnictví. Hrozí mu až tři roky vězení. Podle policistů dal otec souhlas k trestnímu stíhání svého syna.