„Konkrétní pochybení odbor vnitřní kontroly pražské policie nezjistil, přijali jsme ale řadu opatření, abychom podobným situacím do budoucna předešli, řekla Novinkám mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Připomněla, že s materiály kolem případu přišli do styku lidé z několika subjektů, nejen policisté. "Napočítali jsme jich šest," doplnila.

Kdo materiál s výslechem jediného obviněného pustil do médií se proto stále neví.

V lednu letošního roku unikly informace z výslechu podezřelého na detektoru lži, o několik měsíců později se objevilo video přímo s výslechem podezřelého.

Video

Videozáznam výslechu Otakara Tomka. Zdroj: Novinky.cz

Policie však přijala řadu nových opatření, aby podobným situacím předešla. Podle Zoulové mělo do spisu přístup několik desítek lidí, což nebylo nutné. Potvrdila tak, že je v této věci velký prostor pro zlepšení, být konkrétnější ale nechtěla.

V případu byl z vraždy a znásilnění obviněn Otakar T., který po zadržení spáchal v pražském vězení sebevraždu. To stálo post ředitele pankrácké věznice Radka Kutiše a jeho náměstka, kteří také čelili trestnímu oznámení. Trestní řízení však neprokázalo jejich vinu a porušení zákona a bylo ukončeno.

Z vězeňské služby odešel také dozorce, který nedodržel interval mezi jednotlivými kontrolami, skončil i vedoucí oddělení vazby a trestů.