"Oba asi pětatřicetiletí muži utrpěli velmi rozsáhlé popáleniny a komplikované zlomeniny. Jeden byl transportován na anesteziologicko-resuscitační oddělení do Českých Budějovic. Druhého vrtulník pražských záchranářů převezl na popáleninové centrum vinohradské nemocnice. Oba jsou v kritickém stavu," sdělila mluvčí záchranky Petra Kafková.

Jak sdělila mluvčí hasičů Vendula Matějů, ultralight a blízký strom hořely. Svědkům nehody se podařilo posádku vyprostit. Jednoho museli dokonce resuscitovat. Hasiči požár zlikvidovali.

Rána jak z kamenolomu

Letoun dopadl zhruba 30 metrů od břehů lipenské nádrže vedle rekreačního objektu. Po dopadu se zastavil o strom a začal hořet.

Trosky havarovaného letadla na břehu lipenské přehrady.

Trosky havarovaného letadla na břehu lipenské přehrady.

FOTO: Jiří Falout, Právo

"Zdálo se, že mu vynechává motor nebo jsem myslel, že se dostal do nějaké turbulence. Pak zavadil o dráty vysokého napětí a následně to prásklo. Byla to rána jako z kamenolomu," popsal Právu pád letadla očitý svědek.

V obci nejde proud

„Došlo k poškození vysokého napětí, bez dodávky elektřiny je Nová Pec. Zajišťuje se náhradní napájení z linky Želnava, na druhé straně Lipna půjde o náhradní napájení linky Volary,“ uvedl mluvčí společnosti E.ON Vladimír Vácha.

Trosky havarovaného letadla

Trosky havarovaného letadla

FOTO: Jiří Falout, Právo

Podle něj oprava poškozeného vysokého napětí proběhne v následujících dnech.