„Cisterna převážela propan-butan, náklad dodávky zůstal neporušen, peníze se neztratily,“ řekla mluvčí policie Dana Čírtková. Doprava musela být na hlavním tahu mezi Jihlavou a Znojmem v obou směrech odkloněna, pravděpodobně až do jedné hodiny odpoledne.

"Příčiny střetu jsou předmětem šetření," uvedla Čírtková. Doplnila, že k výši převážené finanční hotovosti se policie nebude vyjadřovat. Server televize Nova informoval, že se jednalo o čásku 250 miliónů korun. "Výši částky nebudeme specifikovat," potvrdila Novinkám Čírtková.

Podle ní policisté finanční hotovost překládají, peníze zůstanou po dobu vyšetřování nehody u policie.

Propan-butan neunikl

Nehoda se stala kolem půl osmé ráno na silnici první třídy v kopci těsně nad Vílancem. Obě vozidla zůstala stát na silnici. Těžce poraněn byl osmadvacetiletý řidič dodávky a jeho spolujezdec.

Nákladní auto Volvo vezlo cisternu se zkapalněným propan-butanem. Podle mluvčí se jedná o zvlášť nebezpečný náklad. Cisterna podle ní ale nebyla poškozena a nebezpečná látka neunikla.

Podle mluvčí je teď náklad tak zabezpečen, že okolí neohrožuje. Peníze zůstaly v dodávce, na místě je střeží policie. Doprava je odkláněna v Jihlavě a ve Stonařově.