Kolik benzínu do pole vyteklo, nedokázali hasiči v neděli odpoledne říci. „Cisternu jsme pomocí dvou Tater postavili na kola, ale pravá přední nádrž je proražená. Otvor jsme už utěsnili a nyní čekáme, až sem přijede z Vyškova náhradní cisterna, do níž si majitel přečerpá obsah té havarované,“ řekl Právu na místě nehody velící důstojník libereckých hasičů Petr Štajnc.

Hasiči zasahují u převrácené cisterny.

Hasiči zasahují u převrácené cisterny.

FOTO: Barbora Silná, Právo

Hasiči podle něho zároveň na kontaminovanou půdu nastříkali speciální pěnu, aby se páry z rozlitého benzínu odpařovaly pomaleji. Jak uvedla mluvčí krajské policieLiberci Ivana Baláková, začali policisté provoz odklánět před Bílým Kostelem. Místo nehody nebylo průjezdné.

K nehodě přijely v neděli odpoledne těžké jeřáby, aby pomohly s vytažením cisterny. „Zjistili jsme ale, že na to nebudou stačit a patrně bude muset přijet speciální tank,“ dodal Štajnc.

Nehoda cisterny na Liberecku

Nehoda cisterny na Liberecku

FOTO: Barbora Silná, Právo

Místo kontrolovali také pracovníci životního prostředí, aby zjistili, jaký rozsah zamoření havarovaná cisterna způsobila. Co bylo příčinou nehody, vyšetřují policisté. Podle nepotvrzených informací od hasičů mohl řidiče zmoci mikrospánek, v jehož důsledku sjel do příkopu a převrátil se na bok. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.