Přestože se majitelé snažili své zvířecí kamarády zachránit, proti útoku téměř padesátikilového agresivního psa neměli šanci. Přivolaní strážníci museli na místě pomoci majitelce postiženého bišonka, která byla viditelně v šoku. Přivolaná záchranná služba ji převezla do nemocnice.

Zákon však porušila i tato majitelka bišonka. „Pejska měla totiž bez vodítka. Pobíhal okolo a dostal se až do blízkosti pitbulteriéra. Vlastně ho tak vyprovokoval, že se majitelce vytrhl a zaútočil,“ upozornila mluvčí městské policie.

„Občas se nám stává, že řešíme případy s agresivními psy, například před dvěma lety v hradeckých Kuklenách napadal jeden pes procházející lidi. Ale takový případ, snad nepamatuji,“ pokračovala Čížková.

Vzhledem k tomu, že agresivní pes nenapadl žádného člověka, nejsou nutná vyšetření, proto ho má jeho majitelka doma. „Až do vyšetření případu s ním nebude nic dělat, sama paní ale říkala, že ho pak dá utratit. Zvíře totiž nezvládá,“ doplnila mluvčí s tím, že to je pochopitelné, neboť poměrně subtilní majitelka je zhruba o deset kilogramů lehčí než samotný pes.

Toho ji nechal v péči její syn, který se o zvíře přestal starat. Případ si k šetření převzala policie.