„Pachatel byl zadržen přímo v luxusním vozidle, které bylo ukradeno v zahraničí v noci z 16. na 17. dubna,“ řekl vedoucí policieÚstí nad Labem Vladimír Danyluk. Kvůli pokračování vyšetřování nelze specifikovat, ve které zemi auto odcizil. Auto zmizelo z letiště, když jeho majitel odletěl pryč.

Společně s hlavním pachatelem byl zadržen i 20letý mladík také z Ústí. „Nyní u něho prověřujeme, jakou roli v případu sehrál,“ řekl šéf skupiny kriminalistů Jaroslav Kubizňák.

Policisté na případu pracovali půl roku, podařilo se jim v ústeckých ulicích nalézt další dvě luxusní auta ukradená v zahraničí, která má muž na svědomí. BMW X6 a Audi A6 prodal už dříve za obdobnou cenu. Podle Kubizňáka lapka nekradl na něčí objednávku, všechny vozy se nyní vrátí zahraničním majitelům.

Při domovní prohlídce se u zadrženého muže nalezl speciálně upravený klíč k otevírání vozů BMW. Potřebný software k překódování systému vozidla kriminalisté zatím neobjevili. Muž byl už dříve za krádeže aut a za násilnou činnost trestán.

Policisté ho chtějí v nejbližší době z krádeží obvinit, podají i návrh na jeho vzetí do vazby. Policisté nevylučují, že je následné vyšetřování dovede i k dalším spolupachatelům.