Jeden z kamiónů po nehodě hořel, ze záběrů dálničního kamerového systému je zřejmé, že na místě zasahoval také vrtulník záchranné službyPlzně. Jeden z kamiónů skončil zcela mimo dálnici, druhý zůstal v pravém jízdním pruhu.

Záchranáři zasahují na místě neštěstí.

Záchranáři zasahují na místě neštěstí.

FOTO: Jindra Pašková, Právo

Levý pruh zůstal volný, ale rychle se vytvořila dlouhá kolona vozidel. Centrum dopravních informací doporučuje sjet z dálnice na 136. kilometru na sjezdu na Mlýnec a pokračovat přes Přimdu dál. Na dálnici je možné najet na exitu u Svaté Kateřiny na 144. kilometru.

Pád ze srázu slisoval kabinu

Ke srážce došlo zřejmě při předjíždění, když se maďarský kamión převážející papriku pokoušel dostat před český vůz. Při manévru zřejmě zavadil pravým bokem o levou stranu předjížděného kamiónu, přičemž došlo k proražení nádrže jednoho z vozů, což vedlo ke vzplanutí pneumatiky.

Kamión se zřítil ze srázu pod dálnici.

Kamión se zřítil ze srázu pod dálnici.

FOTO: Jindra Pašková, Právo

Maďarský kamión se poté doslova skutálel z 20metrového srázu vedle dálnice. Záchranáři objevili ve slisované kabině jedno tělo, které bylo na straně spolujezdce. Aby je vyprostili, museli hasiči použít naviják a kabinu přizvednout. Mrtvého muže vytáhli ven a zjišťují, zda ve voze či pod ním nezůstal někdo další.