Tragédie se odehrála v jednom z bytů v Karviné – Novém Městě, kde s Pavolem Suchárem několik týdnů bydlela jeho družka. „V okamžiku, kdy v opilosti ležela na posteli, ji řízl do krku tak, že jí způsobil řeznou ránu dlouhou deset centimetrů a hlubokou téměř pět centimetrů. Potom odešel do restaurace, žena mezitím vykrvácela,“ uvedl státní zástupce.

Po svém zatčení Pavol Suchár s policií nespolupracoval a odmítl vypovídat. U soudu ale tvrzení obžaloby navzdory důkazům popřel. Přiznal, že s ženou sdílel společnou domácnost. V době vraždy byl podle svých slov na nákupu a potom v restauraci.

 

Když jsem přišel domů, uviděl jsem Magdu ležet na posteli. Viděl jsem, že je od krve a že nedýchá. Udělalo se mi špatně, protože krev nesnáším. Přikryl jsem jí hlavu a šel jsem spát. Pavol Suchár

 

„Když jsem přišel domů, uviděl jsem Magdu ležet na posteli. Viděl jsem, že je od krve a že nedýchá. Udělalo se mi špatně, protože krev nesnáším,“ přečetl obžalovaný u soudu svoji obhajobu, kterou měl připravenou na papíru.

Řekl také, že mrtvolu posypal nějakým práškem, který našel ve spíži, aby neviděl krev. „Přikryl jsem jí hlavu a šel jsem spát. Musel jsem si vzít tabletku, protože jsem nemohl usnout,“ řekl.

Nevěděl, zda to nahlásit

Když se probudil, pokračoval v popíjení. „Nevěděl jsem, jestli to mám nahlásit, tak jsem šel do restaurace a pak do obchodu, kde jsem si koupil flašku a pil jsem,“ řekl. O tom, že jeho přítelkyně je mrtvá, se pak svěřil svému kamarádovi.

„Dohodli jsme se, že to půjde nahlásit. Odešel a po nějaké době si pro mne přišli policajti,“ řekl Suchár. Hlavní líčení bude pokračovat výslechy svědků a soudních znalců. Rozsudek by měl být vyhlášen do konce týdne.