Obžalovanému hrozil trest od 15 do 20 let, případně i trest výjimečný. Vzhledem k řadě polehčujících okolností mu ostravský krajský soud nakonec vyměřil trest na spodní hranici sazby.

„Přihlédli jsme k malicherné příčině a k brutalitě útoku, ale také k tomu, že se obžalovaný policistům hned doznal a svého jednání lituje,“ řekl soudce Miloslav Studnička a především poukázal na bezúhonnost obžalovaného.

Ten se okamžitě vzdal práva na odvolání, stejně jako žalobkyně, rozsudek je tedy pravomocný.

„Navrhovala jsem trest na spodní hranici, takže nemám žádné námitky. Obžalovaný svého činu litoval a spolupracoval s orgány činnými v trestním řízení. Hlavní roli v události sehrál alkohol,“ uvedla státní zástupkyně Brigita Bilíková.

Vražda v alkoholovém opojení

„Já jsem vypil asi šest piv a také vodku. Brácha pocucával víno. Potom chtěl zapnout televizi, já jsem ale řekl, že ráno vstávám. Dal jsem mu facku, potom jsem mu dal i pěstí a vyčetl jsem mu, že nebyl schopen přijít matce ani na pohřeb. Pak už jsme se začali spolu bít. Už se nepamatuji, kolikrát jsem ho kopl. V protokolu od policie je sice napsáno, že padesátkrát, ale určitě to nebylo tolik,“ řekl Mrlina ve středu u soudu. [celá zpráva]

Později vzal uvolněnou nohu od stolu a v útoku pokračoval. „Praštil jsem ho pětkrát přes hrudník. Pak jsem se pořádně napil vodky a šel jsem spát,“ dodal Mrlina.

Na středeční dotaz soudce, proč při útoku na svého bratra použil tolik násilí, Mrlina odpověděl: „Na to vám vůbec nedokážu odpovědět.“