Ojedinělá série skončila až v sobotu a v neděli, kdy při nehodách vyhasly tři mladé životy.

„Je to velmi pozitivní, možná si řidiči začínají uvědomovat rizika, možná je to i o tom, že se na ně snažíme apelovat přes média,“ reagoval ředitel dopravní policie Leoš Tržil.

Loni zemřelo během obou prázdninových měsíců 150 lidí, letos od 1. července až do 5. srpna si nehody vyžádaly 114 mrtvých.

Tragický byl především začátek července, kdy svou roli zřejmě hrálo i úmorné vedro. „Srpen se zatím vyvíjí lépe než loni. Byl bych rád, aby to vydrželo, protože máme ještě před sebou závěr prázdnin. Letos vychází začátek školního roku až na půlku týdne, takže snad se ta doprava a návrat lidí rozmělní,“ konstatoval Tržil.

V sobotu zemřela devatenáctiletá spolujezdkyně řidiče, který v Hrušovanech u Brna časně ráno narazil se svým vozem do sloupu elektrického vedení.

V noci na neděli zase zahynuli dva mladí řidiči. U Netolic na Prachaticku zemřel po půlnoci 18letý řidič, který jel se svým fiatem zřejmě moc rychle, nezvládl řízení a narazil do stromu.

Stejně tak dvacetiletý muž nepřežil mezi obcemi Svinčice a Liběšice na Mostecku náraz do stromu. Jeho vůz podle policie dostal kvůli vysoké rychlosti smyk a sjel ze silnice. U obou nedělních nehod byli ve vozech i spolujezdci, kteří vyvázli s lehkými zraněními.