Podle informací Práva Mašek při výjezdu z vedlejší ulice nedal přednost jinému automobilu. Oba vozy do sebe narazily. Nikomu se nic nestalo, odnesly to jen plechy. Starosta se ale odmítl na místě domluvit s druhým účastníkem nehody o způsobu  úhrady škody a odjel.

„Vyšetřujeme střet dvou  osobních vozidel v Nepomuku. Čtyřiašedesátiletý řidič, který je pravděpodobným viníkem nehody, z místa odjel. Zpátky se vrátil až v doprovodu policistů. Ti mu v dechu neměřili více než jedno promile alkoholu. Podrobit krevní zkoušce se odmítl,“ řekl mluvčí policie Josef Aubrecht.

Sám starosta se k nehodě nevyjádřil. Nebral mobilní telefon a nereagoval ani na sms zprávy. O svém prohřešku zatím neinformoval ani zastupitele. „Nic oficiálně nevím. Zase až tolik mě to ale nepřekvapilo s ohledem na to, jak se starosta chová,“  řekl člen kontrolního výboru Městského úřadu v Nepomuku a městský zastupitel Václav Novák (KSČM).

Do podobné situace se před čtyřmi lety dostal Maškův předchůdce Pavel Jiran. Ten byl potrestán několikatisícovou pokutou a půlročním zákazem řízení za to, že se snažil ututlat dopravní nehodu, při které se služebním vozem narazil do betonového sloupku a na vozidle způsobil stopadesátitisícovou škodu.