Podle zmocněnce popálené rodiny Markuse Papeho to vyplývá z důkazů, které jsou součástí soudního spisu.

Bizarní útočná akce Vaculíka a Müllera se měla odehrát loni v červnu po celostátním policejním zátahu proti pravicovým extremistům, který vyvolal ostré protesty na tuzemské neonacistické scéně. Vaculík a Müller, jako skalní neonacisté, nezůstali stranou. Jedné červnové noci nastoupili do auta a potřísnili barvou několik policejních služeben.

„Vůbec netušili, že je při tom policie odposlouchává. Policisté tak mohli sledovat útoky na služebny v přímém přenosu,“ řekl zmocněnec popálené rodiny z Vítkova Martus Pape a dodal, že celá akce je zaznamenána v policejních odposleších, kterými soud ukončil červnovou část hlavního líčení. Pokračovat se bude až 6. září.

„Obžalovaný Müller na jednom místě říká Vaculíkovi, že koupil barvu. Z odposlechů pak vyplývá, že dva obžalovaní na několika místech potřísnili policejní budovy," řekl Pape.

Dodal, že policie tento případ nevyšetřovala, protože šlo o pouhý přestupek a zájmem kriminalistů spíše bylo podezřelé nadále sledovat, aby získali důkazy, že stojí právě za útokem ve Vítkově.

Odposlechy, které zaznamenaly útok na policejní stanice, sice nepatří mezi nejzávažnější důkazy proti souzeným žhářům, podle Papeho ale svědčí o morálních kvalitách těchto lidí a o vzájemné propojenosti neonacistické scény.