Martina Ondřejková před soudem mluvit odmítla, předseda senátu proto přečetl její výpověď z přípravného řízení.

Ondřejková byla původně mezi zatčenými, protože ji policie podezřívala spolu se čtyřmi žháři z pomoci k tomuto útoku. Toto podezření se ale nepotvrdilo a Ondřejkovou policie propustila. Při svém výslechu tehdy ale mladá žena potvrdila, že ji jeden ze žhářů Jaromír Lukeš krátce po útoku navštívil.

„Po půlnoci zaklepal Jerry na okno. Když jsme se s manželem ptali, proč otravuje tak pozdě, řekl, že potřebuje mast na popáleniny,“ řekla policistům Ondřejková s tím, že v domácí lékárničce našla panthenol a její manžel ho Lukešovi předal.

„Když jsem se manžela ptala, na co tu mast potřeboval, tak mi řekl: Neřeš to,“ dodala Ondřejková, která se podle svých slov se žháři Jaromírem Lukešem a Davidem Vaculíkem znala z extremistických koncertů a demonstrací. Tyto akce navštěvovala spolu se svým manželem, který je aktivním neonacistou.

Poté, co soudce přečetl výpověď svědkyně z přípravného řízení, pokračoval soud v přehrávání odposlechů. Těm ale v soudní síni není vzhledem k jejich nízké kvalitě rozumět. Zvukové záznamy jsou srozumitelné jen za pomoci sluchátek, které obdrželi pouze účastníci řízení.

Novináři si mohli až do úterka pořizovat z jednání pomocí techniky Českého rozhlasu a České televize zvukovou nahrávku, to ale soudce po stížnosti Vaculíkova advokáta v úterý zakázal.

Soud po ukončení středečního jednání odročil líčení na 6. září.