S žákyní základní školy se Gožo seznámil na ulici na sídlišti Šumbark loni 8. listopadu, kde s dalšími mladými lidmi popíjel alkohol a kouřili marihuanu. Gožo si podle obžaloby dal i pervitin.

„Říkala, že se jí udělalo špatně, tak jsem jí nabídl, ať jde ke mně domů,“ řekl. V bytě pak dívka začala obžalovaného podle jeho verze líbat a žádala po něm něžnosti.

Druhý den si pro mne přišla kriminálka. Vůbec jsem v první chvíli nevěděl, co po mně chtějí.Gejza Gožo

„Sama se svlékla, tak jsem se svlékl i já. K ničemu jsem ji nenutil, žádné násilí tam nebylo,“ řekl. To, že dívka teprve chodí na základní školu, se podle svých slov dozvěděl až od kriminalistů. „Říkala, že je jí šestnáct. Chtěl jsem, ať mi ukáže občanku, ale řekla mi, že ji nemá. Rozhodně nevypadala na čtrnáct let,“ bránil se Gožo.

Školačka však celou věc po vystřízlivění oznámila policii. „Druhý den si pro mne přišla kriminálka. Vůbec jsem v první chvíli nevěděl, co po mně chtějí. Netušil jsem, že mě ta holka udala,“ dodal obžalovaný u soudu.

Hlavní líčení bude v následujících dnech pokračovat výslechy celé řady svědků a soudních znalců. Ve druhé polovině týdne by mohl být vynesen rozsudek.