"Vyloučili jsme, že by zmizelému patřily nalezené rukavice. Další věci zajistil kriminalistický technik. Musíme je prověřit," uvedl velitel pátrací akce Radim Daněk. Na místě byla i přítelkyně ztraceného muže a jeho bratr. Právě on policii pomáhal při identifikaci nalezených věcí.

Policisté, hasiči a armáda pátrají po pohřešovaném vojákovi v okolí Hradce nad Moravicí

Policisté, hasiči a armáda pátrají po pohřešovaném vojákovi v okolí Hradce nad Moravicí

FOTO: Jaroslav Ožana, ČTK

"Byl to hodný kluk. Spolehlivý. Velký sportovec. Ještě nikdy se nestalo, že by takto zmizel," řekl Jaromír Lindovský, otec mladé ženy, která s vojákem žila. Ta s novináři hovořit nechtěla.

Policisté prohledávají místo, kde se voják ztratil.

Policisté prohledávají místo, kde se voják ztratil.

FOTO: Jaroslav Ožana, ČTK

Pátrací akci policie spojila s pravidelným cvičením, které pořádá každoročně. "Prověřujeme si tady některé věci. Hlavní je ale propátrat terén, kde se muž mohl pohybovat," řekl Daněk. Podle něj policie pátrací akci připravovala. Kdyby ji ale nespojila s cvičením, byla by v podstatně menším rozsahu.

Celkem v úterý okolí Hradce pročesávalo 410 lidí z řad policie, hasičů, vojáků a dobrovolníků. Nepřístupný terén ze vzduchu prohledával i policejní vrtulník. Do terénu vyrazili i policejní psovodi a psi. "Akce je naplánovaná do 17.00. Do té doby budeme terén prohledávat a prozkoumáme všechna naplánovaná místa," uvedl mluvčí opavské policie René Černohorský.