„Ta čtyři auta jsou  prakticky na odpis. Mnohem horší však je, že všechny vozy byly naloženy nákladem, který se měl začátkem příštího týdne dostat na místa určení. Teď nevím, jak k faktu, že zboží nedostanou a tím jim vzniknou jistě komplikace, příjemci přistoupí. Jestli nás budou penalizovat, bude to hodně nepříjemné,“ řekl právu Milan Buček, který má naštěstí větší část firmy již v novém areálu a ještě v noci stačil přesunout další vozy, které plameny také ohrožovaly.

Ve zničených kamionech měl náklad riflí, nových modelů, které byly určeny pro otvírání nového marketu v Belgii. Na dalším voze byl zase náklad židlí ze Slovinska, na které již čeká brněnský restauratér, který s nimi chce otevřít novou provozovnu. Na ložné ploše byl také náklad různých kovových součástek a profilů, na něž zase čeká dodavatel pro automobilku mercedes v Německu.

Součástky žár pokroutil, ovšem paradoxně právě díky tomuto nákladu, který vytvořil jakousi stěnu mezi ohněm a dalšími vozy, nedošlo k ještě větší škodě. Podle bezpečnostních kamer oheň vznikl na nejmenším z vozů Iveco.

„Už se ozvaly i názory, že mně to někdo zapálil. Nemyslím si to. Lidi mě tady znají, nemám žádné dluhy ani problémy. Ty vozy měly doplacený leasing. Předpokládám, že šlo o samovznícení od elektroinstalace. Chtěl jsem však dát zaměstnání několika lidem z pracáku, teď se ale bojím, že budu muset sám propouštět,“ povzdychl si majitel, který v sobotu dopoledne čekal na příjezd policejních expertů, kteří budou rozsáhlý požár a příčinu jeho vzniku vyšetřovat.