Dopravu v okolí nehody usměrňují dopravní policisté a městští strážníci. "Na místě zasahují hasiči, kteří vyprošťují cestující z autobusu," řekla odpoledne mluvčí brněnské městské policie Denisa Kapitančíková.

Autobus v Brně sjel ze stráně.

Autobus v Brně sjel ze stráně.

FOTO: Jan Trojan, Právo

Autobus podle Pohanové přejel svodidla a převrátil se ze svahu na silnici, kde se zastavil na zaparkovaných vozech. V autobusu mělo cestovat osm lidí.

Havarovaný autobus v Brně

Havarovaný autobus v Brně

FOTO: Jan Trojan, Právo

K neštěstí došlo na suché silnici v mírné levotočivé zatáčce. Jeden ze svědků řekl Novinkám, že řidiči autobusu vjelo náhle do cesty vozidlo v protisměru, jeho řidič však ujel. Šofér autobusu strhl volant a již nestačil vybrat vybočení zpět.

 

Havarovaný autobus v Brně

FOTO: Jan Trojan, Právo

Přejel nízká svodidla a spadl asi z třímetrového srázu na pět zaparkovaných aut. „Já jsem těsně před nehodou odjel, ale kolega právě zaparkoval a odešel, jeho dodávka je pěkně přimáčknutá,“ řekl svědek. Kdyby se někdo pohyboval na malém parkovišti, velmi pravděpodobně by následky byly mnohem horší.

Podle prvních informací na místě zasahují čtyři hasičské sbory. Profesionálům ze stanic Slatina a Lidická pomáhají kolegové z výstaviště a také dobrovolní hasiči z Chrlic.