"Akce tentokrát nemá specifický název. Jedná se však o rozsáhlou dopravně-bezpečnostní akci srovnatelnou s Kryštofem," sdělila Novinkám mluvčí policejního prezídia Andrea Filipová. "Policisté budou opět kontrolovat vše, tedy technický stav vozidla, doklady, dodržování rychlosti i silničních pravidel. Samozřejmě se zaměří i na pohřešované a hledané osoby," pokračovala mluvčí.

Den, kdy má akce skončit, mluvčí není zatím schopná určit. "Ukončíme ji až podle situace na silnicích," dodala Filipová.

Stejně jako před měsícem zřejmě budou nasazeni i policisté z jiných služeb. "Mohu potvrdit, že více než třetina mužů z našehooddělení bude od úterý od šesti ráno nasazena na dopravu, je to ale pořád o třetinu mužstva méně než minule. To vítám, protože při takzvaném Kryštofovi se nám nahromadilo obrovské množství práce a především papírování," řekl Právu policejní důstojník z Prahy.

Akce Kryštof
Oficiální výsledky 

Po Kryštofovi přišla studená sprcha

Kryštof trval podle oficiálních míst od pondělí 29. září do pátku 3. října. Tisíce policistů během nebývalého zátahu zkontrolovaly 361 tisíc aut, přičemž zjistily, že každý třetí řidič se dopustil přestupku. Vcelku uspokojivé výsledky monstrózní akce však přehlušil hned následný víkend, který se zařadil mezi nejčernější na našich silnicích. Tehdy zemřelo hned 30 lidí. Ministr vnitra Stanislav Gross poté sdělil, že podobné akce nebudou ojedinělé.