"Předpokládá se, že by během středečního dne byla Legerova ulice zprovozněna," řekl Ondřej Pokorný z Pražských vodovodů a kanalizací (PVK).  

Doporučené články

Kolona na ulici 5. května dosahovala až na úroveň Jižní spojky. Kvůli opravě porouchaného vodovodu byl provoz stažen ze čtyř jízdních pruhů do jednoho. Po poledni magistrát spolu s policisty uvolnil ještě levý jízdní pruh magistrály, který byl sveden do protisměru v Sokolské ulici. 

Podle posledního vyjádření PVK bude vodovod v Legerově ulici zprovozněn během úterního odpoledne, doprava by se měla vrátit do normálu ve středu. 

Na křižovatce Legerovy a Rumunské ulice v Praze pokračuje oprava vodovodu.

Na křižovatce Legerovy a Rumunské ulice v Praze pokračuje oprava vodovodu.

FOTO: Hynek Paštěka, Právo

Oprava vodovodu na křižovatce Legerovy a Rumunské ulice

Oprava vodovodu na křižovatce Legerovy a Rumunské ulice

FOTO: Šulová Kateřina, ČTK

Problémy jsou také v opačném směru, kde kolona v současnosti sahá až ke křižovatce U Bulhara. I zde je důvodem oprava vody v Rumunské ulici, vozidla nemohou ze Sokolské ulice odbočit plynule do Rumunské. Je tam také provoz sveden ze čtyř do tří pruhů. Odbočující vozidla stojí na magistrále a blokují provoz.

FOTO: Novinky

"Doporučujeme řidičům, aby se tomuto místu pokud možno vyhnuli po jiných silnicích," řekl Novinkám pracovník pražského centra dopravních informací. Komplikace v dopravě potrvají až do odstranění havárie, která se stala již o víkendu.

Situace na Nuselském mostě v úterý v 8:46 ráno

Situace na Nuselském mostě v úterý v 8:46 ráno

FOTO: TSK Praha

Oprava stoletého vodovodu v Rumunské ulici
Vodovodní řad o průměru 90 cm v Rumunské ulici 5 je z roku 1908, takže pravděpodobnou příčinou havárie je stáří a koroze materiálu.
V tuto chvíli probíhá montáž nové části potrubí, prasklá část byla již vyjmuta.
Havárie nepřerušila dodávky vody, ale došlo k poklesu tlaku vody v oblasti Karlova, takže během odpoledne dojde k obnovení plnohodnotného zásobování vody v oblasti Karlova.
Zdroj: Ondřej Pokorný, Pražské vodovody a kanalizace