Co říkáte útěku vašeho kamaráda vězeňské eskortě?

Proč utekl? To je otázka k zamyšlení i pro mě. Možná tím chtěl upozornit na případ, ze kterého byl společně se mnou obviněn a demonstrovat tím svou nevinu. Nebo naopak tím potvrdil, že trestnou činnost spáchal a nechtěl nést následky.

Myslíte si, že měl útěk předem naplánovaný, že chtěl utéci za každou cenu, protože  představa, že stráví další roky ve vězení byla pro něho nepředstavitelná?

Podle mne nebyl útěk dopředu plánovaný. Využil jen situace, která se naskytla a za přispění a pomoci manželky Dagmar se mu to podařilo.

Znáte dobře  jeho přítelkyni a pozdější manželku Dagmar, osvobodila ho podle Vás z lásky nebo za tím může být i něco jiného? Myslíte si, že byla ochotná za něj položit i život? Hrozně riskovala i to, že když je chytnou, půjde do vězení. Nebo věřila tomu, že je nikdy nechytí?

Dádu, jak Tauchen manželce říkal, jsem osobně znal. Oba k sobě měli hluboký citový vztah. Věřili si a žili jeden pro druhého. Proto asi udělala to, co udělala. Jsem  přesvědčený, že by pro něho i umřela. Vždyť to, co udělala, mluví za vše. Riskovala svoji svobodu  a život jen proto, že buď se útěk vydaří, nebo umřou spolu.

Pokud takový člověk uteče z vězení, má podle Vás logiku, že se ukryje ve vesnici poblíž  svých rodičů, kde je velmi pravděpodobné, že na něho bude číhat policie?

Samozřejmě že to logiku nemá. Z toho usuzuji, že útěk nebyl nijak předem plánován.

Podle nejpravděpodobnější verze se Tauchen zastřelil sám, když viděl, že ho má policie v pasti.

V situaci, do jaké se dostal, neměl na výběr. Než jít zpátky do kriminálu, zvolil raději smrt. Na tom mě ale zaráží, že by nechal manželku Dagmar samotnou, když dobře věděl, že se pro něho obětovala a co ji za to hrozí.