"Jednoho mladšího muže jsme převezli do vinohradské nemocnice. Jeho stav je kritický. Další dva lidé byli na místě mrtví," uvedla Ernestová.

Policejní mluvčí Eva Miklíková Novinkám řekla, že se událost stala po 19. hodině. Později doplnila, že mrtvými jsou muž a žena. 

Postřeleným je policista, jenž nebyl ve službě a neměl u sebe zbraň. Podrobil se v noci několika operací a ráno byl jeho stav stabilizovaný. "Muž utrpěl tři průstřely, z toho dva byly odoperovány, třetí jeho život neohrožuje," řekla ČTK mluvčí nemocnice Jana Jelínková.

Vyšetřovatelé před domem, v němž se střílelo.

Vyšetřovatelé před domem, v němž se střílelo.

FOTO: ČTK

Podle policie do bytu násilím vnikl šestatřicetiletý muž, na místě bylo později nalezeno tělo muže, osmatřicetileté ženy a těžce zraněný jednatřicetiletý muž. Zatím není jasné, zda útočník je mrtev.

Miklíková ale ČTK řekla, že jednou z vyšetřovacích verzí je, že muž, který do bytu vnikl, zastřelil ženu a mladšího muže, a pak střelnou zbraň obrátil proti sobě. Na místě se našla jen jedna zbraň. Byla nařízena balistická expertiza a soudní pitva.

Střílelo se ve druhém patře třípatrového domu. Těla byla přes hodinu vidět na balkóně, než je vyšetřovatelé odnesli dovnitř.

Kriminalisté v bytě v Púchovské ulici

Kriminalisté v bytě v Púchovské ulici

FOTO: ČTK

Policejní vyšetřovatelé pátrají po stopách na balkoně domu v Púchovské ulici v Praze 4-Spořilově.

FOTO: ČTK

Přestřelky v Praze s oběťmi za 10 let
18. října 2001 - Policisté po přestřelce zastřelili v Praze-Braníku třicetiletého muže a těžce zranili o pět let mladší ženu, která s ním jela v autě. Žena zraněním podlehla.
10. června 2007 - Policisté zastřelili v Litoměřické ulici na Proseku třicetiletého taxikáře Pavla Vopěnku, který podle policie předtím tamtéž napadl ženu. Po příjezdu hlídky městských strážníků dva její příslušníky zbil a odzbrojil a strážníky pak ohrožoval jejich pistolí. Když na místo dorazili státní policisté, obrátil prý zajištěnou zbraň i proti nim. Když neuposlechl výzvy policistů, aby zbraň odložil, policisté ho zastřelili.
27. listopadu 2007 - V ulici U Kanálky na pražských Vinohradech útočník několika výstřely z pistole zabil pětadvacetiletého řidiče vozu Bentley, který pracoval u jedné dceřiné společnosti Sazky. Podle policie se stal omylem obětí vyřizování účtů mezi ruskými a arménskými skupinami.
16. září 2009 - Po přestřelce v pražských Řeporyjích zůstali dva mrtví - jeden mladý kriminalista a jeden recidivista, který měl nastoupit do výkonu trestu.
                  zdroj: ČTK