Podle rozsudku musí Demeter zaplatit zdravotní pojišťovně také 2,3 miliónu korun. Na tolik pojišťovna vyčíslila náklady na léčbu napadené ženy.

Na ženu zaútočil 9. dubna ve chvíli, kdy mu řekla, že musí odjet do Ostravy, protože má v zábavní čtvrti ve Stodolní ulici dalšího zákazníka.

„Najednou jsem cítil chvění v břichu. Sáhl jsem do tašky, vytáhl nůž a začal ji bodat. Ne že bych si nebyl vědom, co v tu chvíli dělám, ale najednou se mi vypnul mozek,“ popisoval dříve Demeter své pocity při brutálním útoku.

Vražda je výjimečná mimořádnou brutalitou útoku. Demeter družku napadl na schodišti ve dvanáctém patře hotelového domu a bodal ji po celou dobu, kdy se mu pokoušela utéct o dvě patra níže. Útok potom pokračoval i v jednom z pokojů, kde se žena pokoušela ukrýt, a pak ještě u výtahu.

Teprve po několika minutách, kdy už žena ležela na zemi bez známek života, kuchyňský nůž odhodil. „Udržoval jsem ji při životě, než přijela záchranka. Nechápu, proč jsem ji zabil, nikdy jsem neměl v úmyslu něco tak strašného udělat,“ dodal.