Středočeská záchranná služba poskytla Novinkám exkluzivně rozhovor dispečera operačního střediska záchranářů s mužem, který odrodil svého syna po telefonu. Operátor panu Krištůfkovi krok po kroku radí, co má v danou chvíli dělat.

Šťastný otec v rozhovoru po nečekaném dramatu přiznal, že byl ze vzniklé situace velmi nervózní a byl moc rád, že mu dispečer po telefonu radil. Současně uvedl, že se všechno odehrálo velmi rychle.

Video

Autentická nahrávka: porod po telefonu

Dramatická situace začala před devátou hodinou ráno, kdy záchranáři obdrželi na tísňové lince hlášení o začínajícím porodu. Dispečink na místo ihned vyslal sanitní vůz s lékařem z Jesenice.

„Po několika minutách, kdy jel sanitní vůz na místo, volal budoucí tatínek na linku 155 znovu s tím, že už jeho žena rodí. Dispečer záchranné služby po telefonu radil tatínkovi, co má dělat a jak má při porodu svého potomka postupovat,“ řekla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Než dorazil sanitní vůz na místo, tatínek za asistence operátora dovedl porod ke zdárnému konci a jeho syn byl na světě. Maminka i chlapec, který tak pospíchal na svět, jsou v pořádku.