Registrační značku auta ohlásili policistům svědkové incidentu. Policisté zmobilizovali hlídky na nedaleké dálnici, útočníkům se ale podařilo z místa činu odjet. V sobotu ráno už dálniční policie po vozidle nijak systematicky nepátrala. Kriminalisté podle břeclavská policejní mluvčí Alice Čechové nyní volí jiné metody pátrání po pachatelích.

Televizi Nova se přihlásil jeden údajný útočník a prohlásil, že šlo o akci na objednávku. Skupina měla prý způsobit jen rozruch, ne někoho zranit.

Zraněný Mirek Topolánek

Zraněný Mirek Topolánek

FOTO: ČTK

"My jsme žádnou ochranku neměli, žádnou ochranku dělat nebudeme, program nerušíme. Nemám pocit, že bychom měli cokoliv měnit," řekl v sobotu Topolánek. Událost v Hustopečích označil za "nehodu po cestě".

"Je to otázka obecné bezpečnosti. Nikdy nemůžete vyloučit, že někdo z různých důvodů bude někomu ubližovat. Já chci, aby tady fungovala bezpečnost pro všechny, nejenom pro politiky," uvedl Topolánek.  

Topolánka napadli na koupališti v Hustopečích čtyři mladí muži. Zasáhli jej kamenem do hlavy a způsobili mu tržnou ránu na čele. Šéf ODS se nechal na místě ošetřit a pokračoval v naplánovaném programu. [celá zpráva]

Video

Neznámí útočníci trefili Topolánka kamenem do hlavy. Zdroj: Youtube.com

Občanští demokraté ještě v pátek podali trestní oznámení na neznámého pachatele. Tvrdí, že útočníci ohrozili také další lidi, kteří byli kolem Topolánka, a to včetně dětí. Podle představitelů ODS šlo nejspíš o připravenou akci. "Byl to evidentně cílený útok. Bylo to adresováno Mirku Topolánkovi," uvedl mluvčí strany Martin Kupka.

Topolánek je jihomoravským lídrem ODS pro podzimní sněmovní volby. Region objíždí s programem nazvaným Léto s Topolem. Dnes se chystá na tenisový turnaj a dětský den v Brně, v neděli zamíří do Němčiček na Břeclavsku.