Muž se také podrobí ústavní sexuologické léčbě. Rodině znásilněné dívky musí vyplatit 120 000 korun.

Vyučený opravář zemědělských strojů Flajšingr, kterému bylo v době činu 33 let, dívku donutil k souloži, když se po půlnoci vyšla před diskotéku nadýchat čerstvého vzduchu. Pohrozil jí, že pokud začne křičet, použije nůž. V té době byl přitom na zkušební dobu propuštěn z vězení, kam se dostal rovněž za znásilnění.

Nevzal si poučení z předchozího tříletého trestu a nevyužil dobrodiní, které mu soud prokázal.předseda senátu Karel Vrzáň

U dívky se rozvinula posttraumatická stresová porucha, která trvá dodnes. Rodiče u krajského soudu uvedli, že jejich dcera má například strach chodit sama ven. Znalci její výpověď označili za věrohodnou, nepřímo ji potvrdili i svědci z diskotéky, kterým se uplakané děvče svěřilo.

Flajšingr, který je ženatý a má jedno dítě, se ale snažil dokázat, že dívka s ním měla pohlavní styk naprosto dobrovolně. O její věk se prý tehdy nezajímal, vypadala údajně starší, než ve skutečnosti byla.

Odvolací senát však obhajobě obžalovaného neuvěřil. Poukázal na to, že dívka bezprostředně po činu velmi podrobně popsala, jak se k ní Flajšingr choval. Za vysoce přitěžující okolnost označil předseda senátu Karel Vrzáň skutečnost, že Flajšingr čin spáchal ve zkušební době.

"Nevzal si poučení z předchozího tříletého trestu a nevyužil dobrodiní, které mu okresní soud prokázal, když ho z vězení předčasně propustil," uvedl.