Dvojice osudného dne společně popíjela alkohol v ubytovně v Dluhonské ulici v Přerově. Jejich radovánky se však zvrtly v hádku a následné napadení. Ve chvíli, kdy druh Lackové ležel na zádech na posteli, uchopila žena 12, 5 centimetrů dlouhý nuž a razantně muže bodla.

"Poškozený bezprostředně na to zemřel v důsledku vykrvácení do dutiny hrudní při bodnořezném poranění horního laloku levé plíce a velké cévy," uvedla státní zástupkyně.

Usvědčená svou vinu nepopírala. Hájila se však, že ji věčně opilý partner terorizoval a bil. S mužem žili společně přes 12 let, z toho sedm jako bezdomovci.

 

Albínu Lackovou si podle Krajského soudu v Olomouci odsedí 11 let. FOTO: ČTK

Jejich soužití nebylo podle výpovědí svědků idylické. Oba se prý denně utápěli v alkoholu. Ani jeden vůči tomu druhému neváhal použít fyzické násilí. 

Lacková vystudovala jen tři třídy základní školy a dalších šest na zvláštní škole. Byla většinou nezaměstnaná. Ve svém posledním zaměstnání pracovala jako uklízečka.

"Bodla jsem ho zlehka nožem. Myslela jsem si, že jsem ho jen tak řízla. Nechtěla jsem ho vážně zranit," tvrdila Lacková.

Žena již byla v minulosti trestána a často společně se zavražděným. Dopustila se trestných činů krádeže, výtržnictví a před dvěma lety i ublížení na zdraví.