Z nich vytvořil balíčky, které zalil do fólie a přelepil páskou s označením zahraniční obchodní společnosti. Tím pravděpodobně podvodně dokládal svoji solventnost.

"Padělky vyrobil na kopírce. Byly složené v balíčcích a zalité ve fólii. K čemu je chtěl použít, nyní zjišťujeme. Víme jen, že falešné bankovky nedával do oběhu,“ řekl kriminalista, který na případu pracuje. Vyšetřovatel muže obvinil z trestného činu padělání a pozměňovaní peněz. Hrozí mu až osm let vězení.

Rozvědčík zpravodajské služby ČSSR

Podle informací Práva se jedná o muže, kterého v minulosti poslal Krajský soud v Plzni na pět let do vězení za podvod. Tehdy o sobě při hlavním líčení tvrdil, že byl rozvědčíkem zpravodajské služby ČSSR.

Odsouzen byl za to, že prodal v letech 1991 a 1992 tehdejšímu závodu Hotely plzeňské Škodovky akcie již neexistující firmy za milión a půl korun. Muž tehdy prohlásil, že působil jako agent československé rozvědky v Americe, především v karibské oblasti, a jeho společníkem při podvodném obchodování byl agent americké tajné služby CIA.

Muž emigroval v roce 1980 do Kanady, odkud byl vyhoštěn. Později žil v USA a na počátku devadesátých let se vrátil do republiky.