Událost se stala kolem 01:00. Do útoku se zapojil jedenačtyřicetiletý muž, jeho osmnáctiletý syn a dvaatřicetiletý známý. "Podle prvotních informací to jsou účastníci prvomájového průvodu. V noci se vrátili zpět do centra města a v Orlí ulici poškodili služební vozidlo policie," uvedla Procházková.

Trojici spatřil náhodný svědek, který vše oznámil policii. Všichni tři útočníci byli opilí, nejstarší muž byl agresivní a bránil se zatčení. "Nyní jsou všichni podezřelí z trestných činů výtržnictví a poškozování cizí věci," uvedla Procházková. Hrozí jim až dva roky vězení.

V pátek ještě před pochodem policisté předvedli na služebnu pět lidí, kteří měli u sebe zbraně, konkrétně dřevěnou paličku, paralyzér a boxer. Další tři muže policisté zadrželi kvůli podezření z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod občanů. Měli na sobě oděvy se zakázanými symboly. Znalci určí, zda za to budou radikálové stíháni.

Samotný pochod byl klidný. Brnem prošlo pod dohledem tisícovky policistů asi 500 extremistů. Nikdo nebyl zraněn. [celá zpráva]