Najíst dětem dali až přivolaní policisté. Těžce opilá matka se do bytu vrátila po několika hodinách, policie ji obvinila z trestného činu opuštění dítěte.

„Ten byt byl strašně zanedbaný, byl tam neuvěřitelný nepořádek a špína. Nebylo tam vůbec žádné jídlo, jen několik velmi znečištěných kojeneckých lahví. Nebyly tam ani žádné hračky, které běžně mívají děti v tomto věku. Děti evidentně strádaly, byly velmi špinavé a hladové,“ uvedl kriminalista Daniel Naivert.

Dodal, že některé děti měly na těle i hematomy. „Proto nevylučujeme, že by mohlo být stíhání rozšířeno i pro další trestné činy,“ dodal Naivert.

 

Bylo jí to úplně jednokriminalista Daniel Naivert

Na případu je zarážející, že podle zjištěných informací se děti už několik měsíců dříve potloukaly kolem domu a po sousedech žebraly o jídlo. „Nikdo ale na tyto skutečnosti neupozornil ani policii ani sociální odbor. Nebýt všímavosti 35leté ženy, která děti viděla v okně a zavolala policii, mohlo by to dopadnout daleko hůře,“ dodal kriminalista.

Obviněná žena byla po svém návratu do bytu umístěna na protialkoholní záchytku, v krvi měla 1,8 promile alkoholu. Když ji pak policisté vyslýchali, neprojevila absolutně žádnou lítost a neměla ani snahu své jednání omlouvat. „Bylo jí to úplně jedno,“ dodal policista.

Zatímco šestiletý kluk je nyní dočasně umístěn do péče babičky, tříletá dvojčata, chlapec a holčička, a také pětiměsíční kojenec jsou v dětském domově. Sociální odbor radnice nyní bude kontaktovat několik otců, zda mají zájem se o děti starat. „My jsme hovořili zatím s otcem dvojčat a ten by byl rád, kdyby byly děti svěřeny jemu do péče,“ dodal vyšetřovatel.